«Республикалық Медицина Академиясы»-ның
медициналық колледжінің ашылуы - Астана, 2018 ж

22 қазанда салтанатты түрде «Республикалық медицина академиясының медициналық колледжі» ЖШС ашылды.

«RMA» ЖШС үшін ең жарқын және ұмытылмас кезеңнің басталу орны болып табылатын бұл оқиға.

Құрметті қонақтар медициналық колледждің ашылуына шақырылды: Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттары Есенгенов Оршанбай Орсенұлы, Мамытбеков Еділ Құламқадырұлы, Кузеков Асхат Сайпиұлы, т.ғ.к. – мәдени дамуына Барифолл Есимов және медициналық колледждің ашылуымен құттықтаған «РМА» ЖШС филиалдарының директорлары, оқу жылында бірінші курс студенттеріне сәттілік тіледі.

Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты Есенгенов Сорсенбай Ерманұлы «РМА» ЖШС негізін қалаушы Ғалым Жұмабаұлы Пернебаевтың медицинада жиі сынға ұшыраған кезде өз саласының шынайы кәсіпқойларына жаңа медицина мекемесін ашуы мүмкін екенін атап өтті.

Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты Мамытбеков Еділ Құламқадырұлы колледждің ашылуымен құттықтап, студенттерді өз саласына маман болуға тілек білдірді, Қазақстан Республикасы Парламентінің 4 және 5 шақырылымдағы Сенат депутаты, Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің мүшесі, білім деңгейі, иелену формасы жоғары ұлттық рухы бар, ғылымның соңғы жетістіктерін білетін, заманауи коммуникациялық технологиялар, келешекте өз мемлекетінің, өз халқының халықаралық аренадағы бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету үшін өз мемлекетін, әлемге таныстыруға мүмкіндік береді.Қазақов Асхат Сайпиұлы Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенатының депутаттары жаңа заманауи білім беру мекемесінің ашылуымен құттықтап, денсаулық, отбасылық бақыт, «РМА» ЖШС-нің негізін қалаушы Пернебаев Ғалым Жұмабайұлы ашылу салтанатына қатысып, қызыл таспаны кесіп өтті. Қазақ философиясының тарихшысы, абай-тәлімгер, мемлекеттік қайраткер Барифолл Есімов Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының Төрағасы Есенгенов Сәрсенбай Өрманұлы, кеңестік және қазақ діни ғалымы, философ, көркемдік оқу, вокал және би нөмірлерін қамтиды. Ашылудың соңында қонақтар іс-шараның барлық қатысушыларына алғысын білдірді.